Postovani doktore, pisem po drugi put i nadam se da ce te mi odgovoriti. Imam 24 godine. Pre oko godinu dana prilikom praznjenja, osetio sam ogrebotinu ili blagu posekotinu u analnom otvoru. Bilo me je sramota da idem kod doktora pa sam cekao da samo prodje. Prvih par meseci sam imao problem i kada malo duze hodim (greblo me je) , a smeta mi kada sedim i danas. Sada mi ne smeta ni pri trcanju ali strasno sporo zarasta, pa ako ima neka mast, vi mi preporucite. Hvala

    Odgovoreno: 08. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Radi se verovatno o fisuri analnog otvora. Za njeno lecenje najvaznije je odrzavanje savrsene higijene i redovno praznjenje creva. Savetujem vam ipak da odete do lekara kako bi se izvrsio klinicki pregled. Mozete da koristite factu mast.

      ass dr med sc dragan milic