Postovani doktore, imam 21 god, i pre 3god mi je ustanovljeno da imam kilu na levoj preponi. . . Ta kila mi ne predstavlja problem niti mi smeta ni dan danas. . Receno mi je da nije pozeljno uraditi hiruski zahvat odmah jer sam i dalje u razvoju i da bi to moglo da mi uspori rast ili sta vec. . . Receno mi je da kad dodje vreme uradicu operaciju ubacivanjem mrezice koja drzi organe. . . Od drugog hirurga sam cuo da nije pozeljno za mene u ovim godinama sada ubacivati mrezicu jer ima veze sa kanalim spermatozoida ili sta vec. . . Nego je pozeljno uraditi klasicnu operaciju, valjda fudbaleri istu takvu operaciju imaju. . Kakvo vi misljenje imate u vezi toga? Da li sa mrezicom ili bez nje? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 15. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Moje je misljenje da operaciju preponske kile treba raditi sa mrezicom jer ako se operacija korektno uradi ne postoje bilo kakvi znacajniji postoperativni rizici. Takodje, smatram da vase godine nisu nikakva kontraindikacija za izvodjenje operativnog zahvata.

      ass dr med sc dragan milic