Gospodine dr.Milicu,imam jedan problem,tacnije imam herniju-kilu preponsku koju sam dobio jos kao mali sa nekih 5-6 godina.Od tada do dan danas nisam otisao na operaciju da to resim iako znam da je to rutinski zahvat pomalo imam strah. Recite mi molim Vas,posto je pocela da se spusta na desni testis koliko moze da bude opasno ukoliko se kako se to kaze ukljesti.Da li mogu zbog toga da imam problem sa potencijom,i da li moze da dodje do neke vrste karcinoma testisa sto me narocito plasi.Sada imam 30 godina i do sada me je samo jednom zabolelo jako pre nekih 3 godine.Molim Vas za odgovor na ovih par pitanja.Unapred HVALA.

    Odgovoreno: 13. 04. 2007.

    • Postovani Nenade, Ne postoji mogucnost da kila predje u bilo koji oblik karcinoma pa ni u karcinom testisa. Opasnost postoji ako dodje do ukljestena creva. U tom slucaju moze doci do pucanja creva i pojava peritonitisa i smrti. Operisite kilu i resite problem. Operacija je zaista rutinska.
      Pozdrav
      ass dr med sc Dragan Milic