postovani, molim Vas da mo odgovorite koji su simptomi upale slepog creva, i kada se javiti lekaru? da li je svaki bol na desnoj strani ispod pupka, tj. u donjem stomaku znak upale slepog creva? hvala

    Odgovoreno: 13. 04. 2007.

    • Postovani Veljo, Naravno da svaki bol na desnoj strani ispod pupka nije znak upale slepog creva. Appendicitis ili zapaljenje slepog creva praceno je bolom koji je intenzivan i koji je progresivan i ne prestaje. Takodje postoji i povecan broj leukocita u krvi kao i razlika u telesnoj temperaturi merenoj u pazuhu i rektalno za vise od 1 C. Jedino lekar-hirurg moze proceniti na osnovu klinickog pregleda da li je neophodna operacija ili ne.
      Pozdrav, ass dr med sc Dragan Milic