Moja majka je 1952god. Ima problem sa venama i cirkulacijom. Cirkulacija je najslabija u stopalima i rukama sake. I usled toga se javljaju bolovi i grcevi. Od palca na nozi pa do skocnog zgloba bol je najizrazenija. Korostila je lioton 1000 bilobil kapsule i phlebodia600mg. To je pila 3 meseca. Nema nekog napretka. Sta bi mogla jos da koristi a da bude od bolje pomoci. Hvala

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Pre donosenja odluke o daljoj terapiji potrebno je da se urade dopler indeksi i dopler pregled arterija i vena nogu kao i pletizmografija prstiju stopala i saka. Mora se napraviti distinkcija kog su porekla bolovi (arterijska ili venska insuficijencija) . Moguce je da su bolovi posledica kostano-zglobnih deformiteta ili afekcije nerava.
      nakon postavljanja prave dijagnoze donosi se i odluka o daljem lecenju.

      ass dr med sc dragan milic