Postovani dr milicu, da li preporucujete da moj otac koji ima ulcus cruris i hipertenziju, koristi hiperbaricnu komoru? Koristi vasu terapiju /elasticnu carapu, bivacin i aspirin/ali ima jako perutanje koze, tj. Velika zadebljanja koja izazivaju svrab a kad se uklone izazovu krvarenje? Da li da koristi neki krem? Unaprijed zahvalna dragana. . .

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ne preporucujem hiperbaricnu komoru za vaseg oca. Kozu mozete negovati pavlovicevom kremom ili nekom drugom neutralnom kremom, uvek u tankom sloju. Vremenom ce doci do jacanja koze. Ne skidajte sami kruste, pustite ih da same otpadnu. Krvarenje ispod krusti je normalna pojava jer je upravo to razlog nastanka ulceracija na potkolenici (povecan venski pritisak) . Budite uporni i rezultat nece izostati.

      ass dr med sc dragan milic