Postovani, pre nekoliko meseci sam procitao clanak u novinama o zahvatu "torakoskopska simpatektomija", koji se izvodi na klinici za grudnu hirurgiju u kamenici. Clanak je bio kratak, ali se odnosio na probleme ljudi koji se preterano znoje. Nemam nikakvih zdravstvenih problema, ali mi smetaju mokre fleke na odeci ispod pazuha. Interesuje me nesto vise o zahvatu i da li bi mi pomogao.

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Vi apsolutno ne spadate u tu grupu bolesnika koji su za ovaj vid lecenja. Ovom metodom se lece oni bolesnici koji imaju mnogo izrazenije probleme sa znojenjem zbog povecane aktivnosti simpatikusa (autonomnog nervnog sistema) . Rezultati ove operacije su sa ogranicenim efektima.

      ass dr med sc dragan milic