Imam probleme sa venama unazad oko 5 god intezivno, po preporuci doktora imam terapiju tablete plebodia, nosim elasticne carape i po 1 cardiopirin uvece problem je taj sto ja nevidim bas nekid napredak noge u stopalu sa unutrasnje strane pocinju da plave otoci i dalje postoje grcevi, peckanje svrab molilia bih vas da mi nesta konkretnije kazete ako ste u mogucnosti nakon mog izlaganj nesta blize o mom problebu i dali treba jos nesta da primenim ili neku ustanovu da posetim ttrenutno se lecim u nisu

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Imate odlicnu terapiju za lecenje prosirenih vena. Ono sto je veoma bitno a nije dato u vasem pismu je stanje usca glavne safenske vene i male safenske vene kao i stanje perforatora. Ukoliko postoji njihova nekompetentnost (insuficijencija) , onda vasa terapija nije dovoljna i neophodno je hirurski korigovati ovu insuficijenciju. Uradite dopler pregled vena nogu i javite se vaskularnom hirurgu na pregled.

      ass dr med sc dragan milic