Postovani Dr.Milicu, moja majka starosti 47 godina lezi na hematoloskom  odeljenju. Sa hematoloskog odeljenja nas upucuju na hirusko odeljenje da  bi se uradila analiza limfne zlezde. Ona je potpuno nepokretna,nije invalid nego je to uzrok bolesti koju ima i vrlo malo pomera ruke, nema  otoke, zlezde su unutrasnje,povecane su na preponama i do 3cm,mokraca je crvene boje. Jedinu dijagnozu koju su do sada dali je polimiozitis. Molim vas da me posavetujete sta je potrebno uraditi...i ako je moguce da na osnovu ovoga postavite dijagnozu.UNAPRED HVALA

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    • Apsolutno nije moguce postaviti dijagnozu na osnovu vaseg maila. Postoje vise stanja i oboljenja koja mogu dati ovakvu klinicku sliku. Treba uraditi biopsiju limfnih cvorova (zahvat je veoma lak) i nakon PH verifikacije utvrditi o kakvoj limfodenopatiji se radi. Veoma vazni su i ostali biohemijski parametri (lab analize krvi i krvna slika). U slucaju potrebe uraditi i UZ ili NMR pregled.
       ass dr med sc Dragan Milic