Imam ogroman problem. Moj otac je odsekao dva prsta do malog zgloba na prstu, nije primio tetanus, a necje vise ni da ide na previjanja. Mozete li mi molim vas recji da li bih on sada mogao da primi antitetanus (to se desilo u nedelju) , i posle koliko vremena moze da krene tetanus, kakvi su simptomi, sta je sve potrebno za previjanje, kako se ono vrsi, i koji su lekovi potrebni da bi rana brze zacelila? Unapred hvala

    Odgovoreno: 01. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Antitetanusna zastita se prima u roku od 24 sata od povredjivanja. Da bi se odredilo adekvatno previjanje mora se proceniti stanje rane klinickim pregledom jer nacin previjanja umnogome zavisi od lokalnog nalaza te vam savetujem da obavezno odete kod lekara.

      ass dr med sc dragan milic