pozdrav! prije 30ak dana operisao sam preponsku kilu,obostrano,stavljena je i mrezica koja ostaje,na kontroli su rekli da je sada sve u redu,ali ja jos osecam bolove u mosnjama i pri nekim pokretima(podizanje noge).zanima me koliko dug je oporavak i da li postoje vezbe kojima bih pomogao svoj oporavak,napomena je i da se bavim rekreativno sportom i da na poslu nosim teske terete,pa me zanima koliko je sigurno raditi takav posao posle operacije hernije??! zahvaljujem na odgovoru. pozdrav!

    Odgovoreno: 02. 04. 2008.
    • Postovani , Nakon beztenzione operacije preponske kile mozete se vratiti svim fizickim aktivnostima (i onim tezim) odmah po skidanju konaca sa operativne rane (10 - 15 dana posle operacije). Parestezije u predelu operativnog reza i ostale subjektivne tegobe trebalo bi da se povuku nakon 3-6 meseci. Ne postoje posebne vezbe ili procedure koje bi pomogle u suzbijanju ovih simptoma. ass dr med sc Dragan Milic