Postovani! Moj otac je pre nekoliko dana imao operaciju aneurizme trbusne aorte. Operacija je prosla normalno, rana zarasta, izvadjeni su mu i konci i sve ide na bolje. No, mene zanima kako mu se valja hraniti u buduce i da li postoje neki provereni narodni lekovi, cajevi ili neki drugi vidovi alternativne medicine koji bi pomogli oporavak i jacanje krvnih sudova! Hvala unapred!

    Odgovoreno: 01. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ishrana treba da bude normalna bez masnoca. Za ocuvanje krvnih sudova potrebna je kontrola krvnog pritiska, kontrola masnoca i secera u krvi, fizicka aktivnost i prestanak pusenja. Alternativna medicina ovde nema dokazanog efekta.

      ass dr med sc dragan milic