molim vas za savijet. da li hronicni apendicitis treba operisati? nisam nikada imala tegobe, a rekli su da imam priraslice. hvala

    Odgovoreno: 27. 03. 2008.
    • Pojam "hronicni apendicitis" ne oznacava stanje koje se moze jasno medicinski definisati. Ne vidim razloga za izvodjenje bilo kakve operacije ako nemate tegobe. Svaka operacija nosi izvestan rizik i postoji opasnost naknadnih komplikacija nakon otvaranja trbuha kao sto su pojava postoperativnih brida koje mogu dovesti do ileusa (prekid pasaze creva) itd. Prema tome operacije treba izvoditi samo kada postoje jasne medicinske indikacije.