Pozdrav doktore. Hteo bih da operisem ginekomastiju roditelji se ne slazu sa tim nije previse izrazena vise se radi o lakoj ginekomastiji najverovatnije bih kod nekog privatnog hirurga potrazio bi vrhunskog. Bio sam bolestan od akutne limfoblasne leukemije. Cuo sam da ni jedna operacija nije rutinska i da svaka povlaci sa sobom rizik. Zanima me koliko je ta operacija rizicna? Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 27. 03. 2008.
    • Postovani, Tacno je da svaka operacija nosi sa sobom izvestan rizik. Ipak, operacija ginekomastije spada u red laksih hirurskih zahvata i ne bi trebalo da dovede do znacajnijih komplikacija. Potrebno je da se javite hirurgu koji bi procenio neophodnost izvodjenja hirurske interevencije. Naravno, u slucaju izvodjenja operacije potrebna je potpuna remisija osnovne bolesti. ass dr med sc Dragan Milic