Postavio sam vam pitanje u vezi perianalne fistule i hvala na odgovoru.Preporučeno mi je kao šro ste mi i vi napisali da operaciju uradi koloproktolog. Obratio sam se dr. Miletu Ignjatoviću na VMA u Beogradu koji mi je rekao isto što i vi stim što bi pre operacije trebalo uraditi fistulografiju i rektoskopski pregled. I dalje se s vremena na vreme pojavi upalni oblik koji saniram Ciprocinalom za 5-8 dana. Priznajem da se plašim operacije ali ima jedan veći problem. Čitajući i slušajući u poslednje vreme da se često dešava da prilikom i najmanjih,rutinskih hirurških zahvata /verovatno nesavesnošću lekara/ dolazi do pojave sepse sa smrtnim ishoodom. To me saznanje opterećuje i sputava o normalnom planiranju i vremenu operacije. vrlo često nalazim banalne razloge za odlaganje a odgovor znam sam. recite mi ili pokušajte da mi pomognete kako da otklonim strah od ovoga. Pričao sam sa okolinom i prijateljima i kažu da je strah iracionalan i da je mali procenat takvih situacija. Slažem se da su u pravu,ali da li postoji siguran način da ne "zakačim " sepsu posle operacije. Vaše mišljenje da li je izbor lekara i ustanove dobar. Puno hvala

    Odgovoreno: 27. 03. 2008.
    • Vas strah je zaista neopravdan. Izbor lekara i institucije je odlican. Operacija ce proteci siguran sam rutinski i budite potpuno bez brige. ass dr med sc Dragan Milic