Suprug je od pre dva dana poceo da se zali na bol u trbuhu u predelu pupka, imao je proliv i povracao je. Temperatura je bila povisena-oko 38 stepeni. Kako u gradu hara stomacni virus, nismo pridavali mnogo znacaja tome, samo mu je ordinirajuca lekarka, posto je dijabeticar, uz probiotik ukljucila i palitrex od 500 mg na 6 sati. Proliv, povracanje i temperatura su prestali, ali se javio ostar bol u donjem delu stomaka, dok miruje-bol je neosetan, ali kada se krece ili tokom voznje kolima, bol je nesnosan. Plasimo se-da nije u pitanju slepo crevo-mada je bol izrazen u celom donjem delu? Molim, vas, odgovorite sto hitnije! Unapred zahvalna, vesna iz leskovca

    Odgovoreno: 11. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Jedini nacin da se utvrdi da li je u pitanju slepo crevo je klinicki pregled. Ovaj pregled zajedno sa analizom krvne slike (broj belih krvnih zrnaca) i utvrdjivanjem razlike izmedju aksilarne i rektalne temperature za vise od 1c moze ukazati da se radi o slepom crevu. Sudeci prema vasem opisi smatram da se ne radi o slepom crevu. Ukoliko se bolovi ne smiruju ili dolazi do njihovog pojacavanja javite se hirurgu na pregled koji ce utvrditi dijagnozu.

      ass dr med sc dragan milic