Nakon izvrsene hiruske - uroloske intervencije , kod mog supruga starog 60 godina- odstranjivanje fimozisa i intervencije kateterom od 12 do 20 jedinica FI promera, kanal uretera se dobro revitalizovao, ali intervecija -hiruska =uklanjanja totalnog fimozisa na penisu vrlo sporo daje rezultate u smislu nestajanja lucenja limfe - normalne epitelizacije te sluzokoze.Tretirana je rana jod povidonom , potom blagim rastvorom hipermangana, uz prethodne terapije / longacefa, ciprocinala ,.tako da je urino kultura sterilna.sve je doslo kao posledica ne izlecene upale mokracnog kanala pre 5 godina i apsolutnog zatvaranja izlaza mok, kanala i prestanka uriniranja. To je u funkciji ali epitelizacija je tek na veoma malim povrsinama, uglavnom je cela povrsina operativnog polja stalno vlazna od limfe .

    Odgovoreno: 27. 03. 2008.
    • Prema datom opisu preduzetih mera kod Vaseg supruga ucinjeno je sve sto treba i neki pametniji savet ne mogu Vam dati. Potrebno je nastaviti sa veoma pazljivim tretiranjem rane, strpljivo, uz postovanje svih higijenskih mera. Nekada je potrebno dosta vremena kako bi se postigla potpuna epitelizacija. U slucaju obilnijeg kvasenja rane neophodna su cesca previjanja, u slucaju potrebe i nekoliko puta dnevno. ass dr med sc Dragan Milic