Postovani imam jedan problem sa bolovima u donjem desnom delu stomaka. . . Bol je tup i povremeno osetim i neko peckanje. . . Doduse jedno vreme sam radio vezbe za trbusnjake, otprilike nekih 2 meseca pa sam te vezbe ubacio 2 puta dnevno, svaki drugi dan. . . I kad sam zavrsio drugi trening i odmorio se osetio sam taj bol. . . Misleci da je samo upala misica, 2-3 dana sam to trpio, al sam posle otisao sam kod doktora, a on me je uputio na hirurgiju. . . Konstatovao je kao da imam kilu (herniju) ili kako vec (iako nisam imao nijadan od vidljivih simptoma) . . . Dao mi je ketonal tablete, i fastum gel, i rekao da potpuno mirujem i za 15 dana na kontrolu da dodjem. . . Posle par dana bol je prestao. . . Ne kontroli mi je rekao da je sve uredu i da pauziram sto se tice treniranja jos 2meseca, i da ne radim toliko teske vezbe dok misici ne ojacaju. . . E sad mene interesuje dal mi se to moze vratiti od obicnih aktivnosti (setnja, rada laksih poslova) jer sam par puta osecao da me boli itd. . . Sad me boli sam sto sam prosetao. . . Sta treba da uradim da bi me to u potpunosti prestalo? Jel i dalje moram da smanjim sve aktivnosti? I jos jedno pitanje, dal je moguce preneti seksualnim odnosom enterokoke sa zene na muskarca??? Koji su simptomi? Hvala vam unapred. . .

    Odgovoreno: 10. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Smatram da ce bolovi koje imate prestati u dogledno vreme. Moguce je da je doslo i do nadrazaja nerva usled misicnog naprezanja. Izbegavajte fizicke vezbe i napor a uobicajene dnevne aktivnosti ne uticu na razvoj bilo kakvog procesa.
      drugo pitanje postavite dermatovenerologu na istom ovom sajtu.

      ass dr med sc dragan milic

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #41474

    • Ja imam slicne bolove uglavnom desna strana peckanje skoro slicne simptome mada treniram intezivno 3 godine vezbe snage boks, americki fudbal. . . Da li je moguce da sam istegao misic. . ?