Pre par dana bio sam na ultrazvuku i utvrdjeno mi je da imam lipom velicine graska. Specijalista mi je rekao da za sada nije za operaciju. Medjutim sada sam otkrio da imam jos jedan lipom. Pa me zanima da li je rizik od neke bolesti veci ukoliko imam vise lipoma i kako da znam kada i da li je uopste potrebno ga ukloniti?! Lipom je podkozan i ne osecam ga da je tu. Hvala

    Odgovoreno: 10. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Budite bez brige. Lipomi ne ukazuju na rizik od bilo koje bolesti. Obicno se preporucuje njihove uklanjanje ukoliko rastu ili izazivaju bol usled pritiska na okolne nervne strukture.

      ass dr med sc dragan milic