Postovani, na nedavnom ginekoloskom pregledu zalila sam se na bol u donjem desnom delu stomaka iznad jajnika, pri kijanju ili kaslju u lezecem polozaju javlja se jak, prodoran bol, slican bolu koji sam imala nakon carskog reza. Pri tome takva vrsta bola mi se i javila nakon porodjaja carskim rezom. Uz pregledom uocena mi je asimetrija velikih krvnih sudova u maloj karlici i preporuceno mi je da uradim uz pregled kod vaskularnog hirurga. Zanima me kako taj pregled izgleda i sta sve moze da bude resenje ovog mog problema? Zahvalna, masa k>

    Odgovoreno: 10. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Pregled je potpuno bezbolan i lici na ultrazvucne preglede koje imate kod ginekologa. Smatram da navedena asimetrija ne moze biti uzrok vasih tegoba i da se radi pre o nekom drugom problemu (moguci su brojni razlozi navedenog bola od obicnih neuralgija do zapaljenja) .

      ass dr med sc dragan milic