Pitanje za hirurga poštovani, zanima me vaše mišljenje o sledećem pitanju. Devojka (24 god) slomila je rebro i tek posle tri nedelje na snimku saznala za to. U međuvremenu je trčala i vežbala pošto je inače fizički vrlo aktivna i bavi se aerobikom. Kada je saznala za lom, prestala je da vežba dve nedelje po preporuci lekara pa je ponovo počela izbegavajući trbušnjake i leđnjake. Bol se povremeno javljao, nekad je bio izuzetno jakog intenziteta i prekidom daha. Po savetu hirurga nije bilo ponovne kontrole jer je 4 nedelje od povrede dovoljno za zarastanje (bez obzira na to što je vežbala u međuvremenu) . Takođe na snimku se videlo da nema oštećenja plućne maramice i lekar je rekao da ne postoji opasnost da do njega dođe. Bolovi i prekid daha se i sad, posle tri meseca javljaju i jaki su kaoi prvog dana. Dokle će ti bolovi da traju i da li da se javi nekom lekaru? Takođe bilo je i bolova u kičmi ali su lekari rekli da je u pitanju refleksija bola. Napomena: do povrede je došlo prilikom udarca u krevet.

    Odgovoreno: 03. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Radi se verovatno o nekoj neuralgiji sa nadrazajem nerva koja je posledica povrede. Ove senzacije i bol obicno vremenom nestanu i ovaj vremenski period obicno iznosi 6 meseci.

      ass dr med sc dragan milic