Postovani doktore, izlozicu vam svoj problem. Od osnovne skole imam problema sa prekomernom tezinom. Takodje isti imaju i svi u mojoj porodici. Restriktivnim dijetama uspela sam da oslabim oko 27kg za 6 meseci. Od tada moja kilaza drasticno varira. Imam ogroman problem jer unosim 3-4x vise hrane od potrebnog. Pokusala sam sve od dijeta nutricioniste do umerene ishrane, preko cajeva, "sumnjivih" tableta, vezbanja. . . Sve propada posto sam neprekidno gladna. Pitanje je: zelela bih da uradim laparoskopsku operaciju zucne kese, ali se bojim da moja tezina ne spada u morbidne posto trenutno imam 76 kg sa 175kg visine. Ipak to je podlozno promenama i ja vidim da se drasticno povecava. Da li ja mogu radi prevencije da se operisem ili moram da imam 120kg? I drugo posto sam student zanima me koliko kosta operacija? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 03. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Procenu operabiliteta najbolje ce proceniti hirurg te je neophodno da se javite kod njega na pregled. U principu laparoskopska operacija je mnogo bolje resenje za vas nego otvorena metoda. Gojaznost je faktor rizika za nastanak postoperativnih komplikacija.
      kolika je cena operacije ne znam (ona je regulisana pravilnikom) i najbolje je da se za sva pitanja obratite operatoru.

      ass dr med sc dragan milic