Postovani molim vas da mi odgovorite na pitanje: moj otac je operisao srce 1998. God i sad su mu nasli problem u vratnim zilama. Desna mu je skroz zacepljena a leva pise fibrozni plak prednjeg zida dug 17mm, doktor mu je rekao sto hitnija operacija pa me interesuje koliko je to opasno i koliko je operacija uspesna i opasna, unapred hvala

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Operacija se izvodi veoma uspesno i nije uopste zahtevna. Stepen hitnosti operacije zavisi od stepena suzenja krvnog suda kao i od konzistencije plaka (stabilnost plaka) . Operacija obicno traje oko 30-45 minuta. Naravno, svaka operacija nosi sa sobom rizik pa i ova. Moguce su i komplikacije pocev od onih laksih pa sve do najtezih ukljucujuci i slog.

      ass dr med sc dragan milic