Pre mesec i po doktor mi je dijagnostikovao fibroadenom desne dojke, velicine 11 * 7mm. Doktor mi je predlozio da ga odstranim. Zanima me nacin na koji se to radi, ako bi ste mogli da mi blize opisete. Da li operacija utice na velicinu grudi? Da li i vi savetujete da se fibroadenom odstrani? Da li postoje neke kontraceptivne pilule koje se mogu piti, a da ne uticu na povecanje fibroadenoma?

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Operacija se radi u lokalnoj anesteziji. Intervencija je veoma laka i jednostavna i gotovo da nema nikakvih komplikacija. Operacija ne utice na velicinu grudi a ja vam iz brojnih razloga ne savetujem da koristite kontraceptivne pilule. U principu fibroadenom dojke koji raste treba ukloniti i poslati na ph pregled.

      ass dr med sc dragan milic