Kako da dodjem uvasu ustanovu i da operisem zucnu kesu koja je puna kamenja. Bio sam dva puta u sr. Mitrovici hitno prebacentamo ali me nisu hteli da operisu jer imam manji broj srconi otkucaja. I u kasnijem hitnom prbacivanju ubolnicu anestziolog mi je rekao i napisao da ce se operacija izvrsiti samo u slucaju hitne intervencije a sa cim se ja ne mogu dapomirim.

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Svaka operacija nosi rizik sa sobom te je neophodna dobra preoperativna priprema. I kod nas biste imali slicne probleme jer zeleno svetlo za izvodjenje operacije daje anesteziolog a ne hirurg. Savetujem vam da odete kod kardiologa koji bi procenio da li je moguca operacija kod vas i koji je stepen ostecena srca. Ukoliko kardiolog utvrdi da ne postoje kontraindikacije za izvodjenje operacije, sa tim izvestajem odite kod vaseg hirurga.
      kod nas mozete doci samo sa overenim uputom vase filijale zdravstvenog osiguranja, sto verovatno necete dobiti jer u vasem gradu vec postoji hirurg.

      ass dr med sc dragan milic