Postovani doktore, moj sin ima 20 godina i nedavno mu je na kraju kicmenog stuba nastala izraslina mislim da je fistula posto je to imao i moj suprug. Trenutno ga boli pa me interesuje na koji nacin moze da ublazi bol odnosno kojim lekom i da li je obavezna hirurska intervencija. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 02. 2007.

    • Najverovatnije da se radi o sinusu pilonidalisu. Jedino efikasno lecenje je hirurskim putem pri cemu se promena odstrani u celosti. Operacija nije teska a brzina postoperativnog oporavka zavisi od velicine sinusa.