Postovani dr, moja majka (63) od mladosti ima problema sa prosirenim venama na nogama. U zadnjih par godina stanje se pogorsalo u vidu trenutnih jakih bolola-grca u nogama (1 mesecno) . U prilogu vam saljem sliku, pa ako mozete nesto vise da mi kazete, sta treba ciniti. Mnogo hvala, sve najbolje.

    Odgovoreno: 25. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Potrebno je nosenje elasticnih carapa koje imaju kompresiju klasa 2 (20-25 mmhg) . Carape se nose tokom celog dana i skidaju se samo tokom spavanja. Korisno je uzimati tablete phlebodia 1x1 i aspirin (100) 1x1. Lioton gel koristiti ujutru i uvece u tankom sloju.
      boljitak bi trebao da nastane vec posle 10-15 dana. Sa ovom terapijom treba biti uporan. Vise meseci, cak i nekoliko godina.
      takodje treba uraditi i dopler pregled vena nogu i utvrditi stanje usca velike safenske vene i perforatora. U zavisnoti od nalaza je i dalje lecenje.

      ss dr med sc dragan milic