Poštovani,
    Poslednje tri godine imam problem sa hemoroidima unutrašnjim koji ponekad i krvare. Zadnjih godinu upale su sve cešće, tako da se stanje smiri na recimo 5 dana pa ponovo nastane problem. Mislim da ne postoje masti i melemi koje nisam isprobao ali do izlečenja ne dolazi. Higijena se podrazumeva, čak sam pokušavao i sa promenom načina ishrane. Molim Vas da mi objasnite kako da se trajno rešim ovih muka i nelagodnosti. Zanima me i kako se izvodi operacija hemoroida, da li je to klasična operacija ili postoji neka metoda bezbolnija poput recimo lasera, njihove uspešnosti, oporavak i konkretno kome da sa javim u vezi ovog problema.
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Jedini način za rešavanje problema hemoroida je hirurška intervencija. Ne postoji bezbolna operacija hemoroida a izvode se nekoliko različitih tipova operacije. Najbolje je da se javite kolorektalnom hirurgu na pregled koji će Vam u zavisnosti od lokalnog nalaza i preporučiti najbolji vid operacije. U međuvremenu savetujem Vam da koristite tablete phlebodia (prva pet dana 2x2 tablete) a potom 1 tableta dnevno. Savršena higijena se podrazumeva.
      ass dr med sc Dragan Milić. Pozdrav.