Poštovani dr. Dragan,
    Želim da Vam se zahvalim za Vaš odgovor što ste mi poslali, ja imam problema sa proširenim venama imala sam trombozu lijeve noge poslije poroda ( carski rez) pa sam nakon toga imala lasersku operaciju lijeve noge, čarape za vene nosim stalno jer mi je tako doktor rekao. Jučer sam bila na kontroli, rađen mi je kolor dopler vena, i nalaz je uredan. Mene zanima da li trebam i dalje da nosam čarape za vene jer mi je doktor rekao da ja odredim kako ću ih nosati, prvo mi je rekao da trebam nosati čarape dok sam živa da bi mi jučer rekao da sama odredim kako da ih nosam. Ja se osjećam dobro i nemam nikakvih tegoba, pa Vas molim da mi vi date savijet. I drgo pitanje što me zanima kojim sportom smijem da se bavim nakon operacije vena.
    Hvala i pozdrav.

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Poželjno je da se čarape nose 2 godine nakon nastanka tromboze dubokih vena. Ako je u pitanju tromboza površinskih vena onda je dovoljno da se elastične čarape nose godinu dana od nastanka tromboze. Što se tiče sporta kojim želite da se bavite ne postoji nikakvo ograničenje. Možete da se bavite sportom kojim želite.
      ass dr med sc Dragan Milić. Pozdrav.