Poštovani,
    Imao sam 2 infarkta i hiruški sam hospitalizovan (3 bajpasa i 2 mamarie) 2004 godine. U zadnje vreme imam česta preznojavanja bez obzira da li radim nešto ili ne i to traje po 5 do 10 minuta u većini slučajeva. Takođe sam primetio da mi je desna ruka hladnija od leve te sam danas išao na dopler gde je konstatovano "ne registruje se protok kroz a. Radialis" zaključak: " occlusio a. Radialis lat. Dex." da li moja preznojavanja imaju neku vezu sa problemom ruke i šta da uradim ne bi li ponovo pokrenuo krvotok u desnoj podlaktici i šaci.
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Preznojavanja ne bi trebala da imaju veze sa zapušenjem radijalne arterije. Na žalost ne postoji bilo koji način osim operativnog koji bi doveo do poboljšanja krvotoka u desnoj podlaktici. Operacija ipak smatram neće biti potrebna zato što se ishemične promene u šaci retko javljaju i jer je preostala arterija podlaktice (ulnaris) dovoljna da ishranjuje ruku. Ono što vi možete je da regulišete svoje navike: fizička aktivnost bez pušenja, regulacija masnoća i šećera u krvi. Kontrola povišenog pritiska. Uradite i laboratorijske analize krvi i krvnu sliku kako bi se eventualno otkrio ralog preznojavanja.
      ass dr med sc Dragan Milić. Pozdrav