Poštovani,
    Koliko dugo traje oporavak od operacije vena ( proširene vene)? Koliko je potrebno vremena da bi mogla normalno da se krećem i radim, s obzirom da sam konobar i da sam uglavnom više od 8 sati na nogama? Da li je oporavak bolan?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Oporavak posle operacije nije bolan i traje otprilike 7-10 dana kada se radi klasična operacija a kada se radi laserska ili rf ablacija onda je oporavak znatno kraći (2-3 dana). Ponekada, ako dođe do pojave hematoma ili tromboflebitisa posle operacije, oporavak je i duži (oko 20 dana). Što se tiče kretanja, možete se slobodno kretati odmah posle operacije naravno sa elastičnim zavojima na nogama.
      ass dr med sc Dragan Milić.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #36486

    • Pozdrav pojavili su mise na lijevoj butini podlivi i oteklo je peti dan posle operacije hiruski sam operisao vene znaci izvlacili su sa kukicama vani iz tjela

    • Postovani, posle operacija vena na levoj nozi (podkolenica) , pojavili su mi se veliki podlivi na unutranjoj strani butine iste noge. Da li je to uobicajeno ili, radi se o cetvrtom danu nakon operacije.