Poštovani,
    Sestra i ja smo jednojajčane bliznakinje. Njoj je konstatovan carcinom koji je zahvatio delimično debelo crevo i deo tankih creva. Da li postoji ikakva mogućnost da joj ja doniram deo svojih organa, ili svoje matične ćelije i na taj način joj omogućim da suzbije ovu bolest. Ako može, gde? Hitan mi je odgovor.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 16. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Na žalost, prema mojim saznanjima, još uvek nije moguće lečiti karcinome debelog creva matičnim ćelijama (sve je još u eksperimentalnoj fazi). Najbolji vid lečenja kod Vaše sestre je hirurška intervencija koja će otkloniti tumor. Uklanjanjem dela debelog i tankog creva nije ugrožen život pacijenta te nije ni potrebna bilo kakva transplantacija. Danas su rezultati lečenja tumora debelog creva sasvim zadovoljavajući.
      Hvala unapred. ass dr med sc Dragan Milić. Pozdrav.