Poštovani,
    Moj deda se pre šest meseci operisao od žučne kese. Pre nego što se operisao imao je bolove, temperaturu i drhtavicu. Posle operacije više nije imao bolove, drhtavicu sve je proteklo uredno međutim periodično čak i često ima temperaturu. Inače krvna slika je u redu, nije prehlađen, pio je i antibiotike i antipiretike i to se dalje nastavlja. Da li je to normalno da se događa posle operacije i da li bi trebalo da uradi neke dodatne preglede i koje, da bi se možda isključile neke druge stvari.
    Unapred zahvalan unuk. Pozdrav

    Odgovoreno: 16. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Postojanje povišene telesne temperature posle operacije je relativno česta pojava ali moram istaći da se ovo povećanje tt brzo vraća na normalne vrednosti. Dugotrajno povećanje tt je znak da se nešto u organizmu dešava i da postoji zapaljenski proces te je neophodno uraditi dodatne pretrage. Za početak najjednostavnije je da se uradi uz pregled trbuha. Dobro je to što je krvna slika uredna. Treba proveriti vrednosti leukocita, sedimentaciju, crp i fibrinogen. Njihove normalne vrednosti ukazivale bi da se ništa ozbiljnije ne dešava.
      ass dr med sc Dragan Milić. Pozdrav.