Poštovani,
    Da li je moguće da imam upalu slepog creva ako su mi krvna slika, leukocitna formula i sedimentacija eritrocita u granicama normale?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 08. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Akutno zapaljenje slepog creva po pravilu ide sa povećanjem broja belih krvnih zrnaca kao i sa razlikom između rektalne i aksilarne temperature za više od 1 stepena c. Takođe imamo i karakterističan nalaz pri kliničkom pregledu trbuha sa pojavom bola u desnoj polovini trbuha. Ukoliko ovih znakova nema verovatno je da upale slepog creva nema.
      ass dr med sc Dragan Milić. Pozdrav.