Poštovani,
    Moja završena dijagnoza je lymphoscintigraphia preoperativna. Quadrantectomia gl mammae 1. Dex. Cum axillae. Slnb axillae 1. Dex. Drainage II. Zanima me značenje dijagnoze i daljni tok lečenja.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 02. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ovo nije dijagnoza već operacija koja je izvedena (uklonjen je deo tkiva dojke i očišćeno tkivo iz podpazušne jame). Verovatno se radi o tumoru dojke i u zavisnoti od njegovog Ph nalaza je i dalje lečenje (eventualna cito i zračna terapija ako je u pitanju maligni tumor dojke).
      ass dr med sc Dragan Milić. Pozdrav