Poštovani,
    Pre 2 godine sam imao trombozu dubokih vena. Posle terapije sve se vratilo u normalu i sada je sve ok. Kako sam sportski tip i bavim se sportom od 11-e godine i sada idem na trening u teretanu, vožnja bicikla, plivanje i osećam se odlično. Interesuje me da li neki od dodataka ishrani kao što su proteini, amino kiseline ili eventualno kreatin mogu dovesti do neželjenog dejstva u vezi sa tom bolešću, i da li je nešto od tih sredstava dozvoljeno?
    Hvala, Mihajlo.

    Odgovoreno: 02. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Svaka hormonalna terapija ili substitucija se ne preporučuje kod osoba koje su imale ili imaju trombozu dubokih vena. Fizička aktivnost je poželjna ali ne i teški fizički napori (teretana). Plivanje i vožnja biciklom su najbolji izbor za Vas.
      ass dr med sc Dragan Milić. Pozdrav