Poštovani,
    Pre 4 meseca urađen je uz dojki. U levoj dojci u gsku paraareolarno vizuelizuje se manji fibroadenom veličine 8x4, 5mm. Dg: dysplasia fibromicrocystica mammae bill. Fibroadenoma mammae l. Sin. Preporučena kontrola za 6 meseci. Zanima me hoće li se fibroadenom povući ili će morati da se odkloni hiruškim putem.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 24. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Fibroadenom dojke je solidan tumor dojke i ne prolazi spontano. Svrha uz kontrola je praćenje njegovog ponosanja (da li raste, kakve su granice tumora, da li postoji neovaskularizacija). U slučaju da fibroadenom pokazuje bilo kakve promene savetuje se njegovo uklanjanje. Inače fibroadenom dojke je česta pojava kod žena.
      ass dr med sc Dragan Milić.