Dobar dan.Zovem se Nadica,imam 22god.,zivim u pancevu i radim kao med.sestra u opstoj bolnici.Vec duzi period(5god.)imam problem sa konstantnom pojavom furunkula i apscesa u aksili koje sam prvo lecila u pancevu(bezuspesne incizije i velike doze antibiotika-po antibiogramu)onda sam po preporuci otisla na zvezdaru(gradska bolnica)kod doc.dr.B.Donfrida,gde su takodje radjene incizije i direktno ispiranje tj lok. na mestu sa antibiotikom(po antibiogramu),nisam pomenula da je svaki put izolovan stafilokok.Lekar je u opstoj anesteziji uradio exciziju,kiretazu i drenazu,uz post op.lecenje inf.antibioticima.Sve to je imalo povoljne rezultate ali vrlo kratak period,(iako je lekar dao sve od sebe) sada posle par meseci javljaju se recidivi ali takoje i na preponama,sa bezuspesnim lecenjem.Takodje bih dodala da sam 2002 god.imala operaciju dg.sinus pilonidalis regio sacralis absscendens(takodje HP nalaz je i u aksili potvrdio sinus pilonidalis)Takodje bih nagovestila da se vec duzi pe! riod lecim kod dr.Djure Macuta na institutu za endokrine bolesti dg.PCO(policisticni jajnici)i zbog toga uzimam kontraceptive.Sve hormonske analize su mi uredu(testosteron(koji je ranije bio dosta povisen)SHBG,progesteron,insulin...i lab.analize su uredu(glikemija,lipidi,GTT...)I zato bih Vas zamolila da odvojite malo svog dragocenog vremena i pogledate moje navedene podatke o bolesti i kazete svoje strucno misljenje,u kom pravcu da usmerim tok lecenja,znam da Vam ovi moji simptomi mozda deluju ne interesantno za razmisljanje ali verujte mi ja vise nemam nade da cu se otarasiti gaza i antibiotika,svaki lekar(a bilo ih je dosta)mi je rekao "nisam pametan" i uputio me na drugu adresu.Molim Vase misljenje unapred zahvalna Nadica iz Panceva

    Odgovoreno: 31. 03. 2007.
    • Postovana Gosp Nadice, Razumem Vas ocaj i nezadovoljstvo. Stanje koje imate moze biti iz vise razloga a onaj na koji bih se ja usredsredio je eventualno postojanje nekog infektivnog zarista u organizmu (fistula, absces, ...). Na zalost neka bolja hirurska metoda lecenja od one koje je primenio doc Donfrid ne postoji. Moguce je i da ovo stanje vremenom kod Vas prestane (imao sam slucaj mlade zene slican Vasem kod koje su se promene potpuno izgubile). Preporucujem Vam da iskljucite sva sredstava za licnu higijenu koja ste koristili kao sto su deodoransi, stikovi, kreme itd. U slucaju da imate problem i dalje, pri cemu bris rane konstatuje jednu istu bakteriju (stafilokok) moze se razmisljati o primeni autovakcine.
      S postovanjem,
      ass dr med sc Dragan Milic