Poštovani,
    Operisala sam mladež na grudima. Imam unutrašnji šav. Taj šav nakon 7 dana se rašio, rana se zagnojila i flisuje. Konci su napola napolju, rana sada nakon 14 dana zarasta. Rupa je promera 7mm iz koje vire konci a unutrašnjost je gnojava. Moje pitanje. Kako održavati ranu? Kada i da li će da zaraste?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Rana će zarasti a najvažnija su adekvatna previjanja uz poštovanje svih principa tretmana rane. Previjanje se može izvršiti korišćenjem antiseptičkih sredstava (kada postoji gnojav sadržaj koristimo hidrogen i povidon a ako je rana cista rivanol). Može se koristiti i octanisept.
      Ass dr med sc Dragan Milić. Pozdrav.