Poštovani,
    Molim Vas za savet! Imam 29god, već duže vreme imam ispucale kapilare po nogama ali u poslednjih par meseci se to znatno povećalo i vene su mi postale jako vidne. Visoka sam 170cm i teška 68kg, porodila sam se pre 4god. Sada planiram drugu trudnoću ali plaše me ti kapilari i vene šta će biti ako mi se kilaža poveća. Da li mogu to sa nečim da mažem ili već šta drugo da se to smanji i prestane da puca. Mazala sam sa kestenovim gelom, hepatrombinom ali ništa.
    S poštovanjem Tanja Kovčić.

    Odgovoreno: 05. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ne postoji terapija koja će sprečiti pojavu vena. Ono što vi možete da učinite je da redovno svakodnevno nosite elastične medicinske čarape i naročito tokom trudnoće (postoje elastične čarape za trudnice). Možete da koristite i diosminske preparate (phlebodia 1x1). Kreme samo dovode do olakšanja simptoma bolesti (težina u nogama ili postojanje grčeva).
      Ass dr med sc Dragan Milić. Pozdrav