Poštovani,
    bila sam na preventivnom jednogodišnjem pregledu dojki i u nalazu mi piše da se na levoj dojci nalazi displazioni plak veličine 12*13mm. Raspitala sam se da je to benigna promena, ali me interesuje šta treba raditi u takvoj situaciji? Da li treba nekako reagovati ili ne?
    Unapred zahvalna
    Lidija

    Odgovoreno: 12. 07. 2009.
    • Poštovana,
      potrebne su redovne kontrole i praćenje te promene u dojci. Ukoliko dolazi do rasta ili bilo kakve druge alteracije potrebno je promenu ukloniti hirurškim putem.
      ass dr med sc Dragan Milić