Poštovani,
    Pre tri godine me je u leto nešto ujelo iznad malog prsta na levoj nozi. Noga mi je tada otekla i pomodrela, a alergija se proširila do kolena. Posto lečenje pressingom i mašću protiv otoka nije pomoglo, primila sam 5 injekcija dexazona i geramicina. To je urodilo plodom-otok i pomodrelost su nestali i prestalo je da me boli. Međutim, od tada mi je stopalo leve noge stalno blago natečeno i toplo je od desne noge, a leti, ili kada duže hodam, mi otekne i više, ali nemam bolove. Recite mi šta bih mogla da uradim po tom pitanju?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 05. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Vaše stanje je prešlo u hronično tako da sada nema mnogo toga što možete da uradite. Verovatno će se vremenom stanje poboljšavati a neka prava ciljana terapija ne postoji. Možete pokušati sa nošenjem elastičnih čarapa koje imaju kompresiju klase 1, uzimanje diosminskih preparata (phlebodia na primer 1x1). Kad god je to moguće izbegavajte sedenje i stajanje, a kada ste fizički aktivni nosite elastične carape.
      Ass dr med sc Dragan Milić. Pozdrav.