Poštovani dr. Miliću,
    pre 29god. imala sam veliki stres u životu, tada sam izgubila menstuaciju (36gd) počela da se nekontrolisano gojim i donji deo nogu da mi otiče. Cipele nikako ne mogu da obujem leti, koža se zacrveni od siline otoka. Kada su vrućine onda je mnogo gore dok zimi otoci su manji. Išla sam kod raznih lekara, nisu vene i svi kazu da je limfa i tu se završi. Da li ima pomoći, ali bez čarapa. Još nešto, čitala sam da dolazite u BG. Možete li tada da me primite na pregled?
    Unapred zahvalna, Nadežda

    Odgovoreno: 23. 06. 2009.
    • Poštovani,
      jedini način lečenja limfedema jeste uz pomoć elastičnih čarapa i zavoja. Sve ostalo ne daje rezultate. Ja vam savetujem korišćenje naše metode višeslojne kompresivne bandaže sa tubulkusom koja bi sigurno dala rezultat. Možete uzimati i diosminske preparate kao sto je phlebodia na primer (1 tableta dnevno) pri čemu opet moram da naglasim da je kompresija glavni vid lečenja. U Nišu radim ponovo i biću ovde sve do kraja avgusta a od oktobra meseca sam u Beogradu.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić