Poštovani,
    zanima me šta je to vaskularna malformacija, dijagnoza mi je (avm) arteriovenska malformacija, imam problem s tim i treba da se radi operacija (embolizacijom) ili klasična operacija, htela bih da znam šta vi mislite da je bolje od ta dva načina operacije? Kakvi su rizici ove dve operacije operacija! Ima li nekakvih posledica?
    Veliko hvala!

    Odgovoreno: 23. 06. 2009.
    • Poštovani,
      av malformacija govori da postoji direktna komunikacija između arterija i vena. Cilj operacije je da se prekine ta komunikacija. Lično preferiram embolizaciju ukoliko je moguća a to treba da procene operatori. Rizici operativni uvek postoje i brojni su a njihov opis prevazilazi namenu ovog sajta. Savetujem vam da se za sve nedoumice koje imate obratite operatoru.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić