Poštovani,
    moj suprug ima 29 godina i prije 5 dana je operisao slijepo crijevo. Doktor kaže da je upala bila jaka i imao je sreću što je došao na vrijeme jer bi slijepo crijevo puklo. Rez je prilično velik. Trebao je izaći kući poslije tri dana međutim svako popodne dobije temperaturu od 37,5 do 38,3 c. Zadržan je u bolnicu dok se stanje ne stabilizuje. Možete li mi dati informaciju da li je ovo česta pojava poslije operacije slijepog crijeva ili se dešava samo ako nešto nije u redu i ako nije u redu zbog čega se obično javlja?
    Unaprijed hvala, Sanja

    Odgovoreno: 16. 06. 2009.
    • Poštovani,
      jaka upala slepog creva često je praćenja komplikacijama koje obično nisu opasne i stanje se stabilizuje nakon desetak dana. Temperature mogu da nastanu kao posledica resorpcije hematoma što takođe nije retka pojava. Može doći i do pojave seroma ili infekcije rane naročito ako je slepo crevo bilo gangrenozno izmenjeno. Ne brinite.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić