Poštovani,
    moj deda koji živi na selu pre tri godine u jesen spremajući drva za zimu cepanica ga je udarila u cevanicu. Ubrzo posle toga na toma mestu se pojavila otvorena rana. Vodili smo ga kod lekara. Pio je silne lekove, previjali ga svaki dan, ali rana nikako da zaraste. Svakim danom bivala je sve veća, tako da se sada sastoji od više manjih rana. Pojavila se i na drugoj nozi. Iz tih rana teče neka tečnost neprijatnog mirisa. Povremene se javljaju i bolovi. Terapija koju koristi nije delotvorna. Molim vas za savet. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 16. 06. 2009.
    • Poštovani,
      bez kliničkog pregleda i dodatnih dijagnostičkih porocedura (dopler krvnih sudova nogu, rentgen snimak obolele noge, krvna slika, lab analize krvi) nije moguće doneti odluku o adekvatnom lečenju.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić