Poštovani,
    Interesuje me da li ja mogu da se operišem jer poslednji nalaz msct angiografije torakoabominalne aorete je torakoalnoabdominalna aorta difuzno skleroticnih zidova, ascedentnog dela širine 42x43 u vidsiniartkusa 23.8 mm i descedentnog dela 50x47mm u visini torakoabdominalno pelaza, do ishodišta renalnihe arterije gde meri 32x36 mm. Distalno u infrarenalnom segmentu abdominalna aorta širine 15x18 mm, a desna i leva zajednička bedrena po 10x8mm. Početni deo ascedentne torakalne aorte dilatiran u segmentu do odvajanja luka aorte u duzini 88mm i nakon 17,5 ponovo dilatira, proširena dorenalnih arterija u dužini do 380 mm. Ne vide se znaci ekstravazacije kontrasta. Urađen pregled u kbc Beograd
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 06. 2009.
    • Poštovani,
      savetujem vam da se javite na pregled u kc Srbije na ii Hiruršku kliniku (institut za kardiovaskularne bolesti kc Srbije) kod profesora Lazara Davidovića. Ovo je jedina institucija u našoj zemlji koja radi ove najteže operativne zahvate te je najbolje da oni naprave procenu operabiliteta. Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić