Poštovani doktore,
    Operisala sam pupčanu kilu po drugi put pre nekoliko dana. Za 7dana trebalo bi da putujem a dan posle toga da skidam konce. Dal bi bio problem ako bi skinula konce dan pre i dal je pametno da putujem odmah kad sam skinula konce, iako bih putovala avionom. Stavljena mi je mrežica da se to više ne ponavlja. Imam jos neko pitanje. Nadam se da se to više neće ponoviti zbog te maramice i zašto se uopšte to ponavlja? I planiram da imam dete uskoro pa dal bi bio problem zbog ze mrežice i kila dal bi se opet stvorila usled nagomilavanja masnog tkiva u tom predelu?
    Unapred zahvalna. Pozdrav

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovana,
      operator će proceniti da li je rana srasla u dovoljnoj meri da se konci mogu skinuti pre vremena. Putovanje avionom ne predstavlja nikakvu smetnju i možete slobodno leteti. Kila se javlja zbog slabosti muskulature trbušnog zida. Ugradnja mrežice trebala bi trajno da reši ovaj problem jer su posle njene ugradnje recidivi zaista retki.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić