Poštovani,
    pre četiri godine su mi amputirali dojku zbog malignog tumora i odstranjene su i limfne žlezde ispod pazuha. Prošla sam hemoterapiju i zračenje. Pre nekoliko dana ispod pazuha gde su odstranjene limfne žlezde se pojavilo nešto kao tvrdo tkivo (žlezda) zakazala sam pregled, ali do tad želim da čujem i vaš odgovor jer sam jako uplašena! Da li to znači da se tumor vratio? Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovana,
      postoje nekoliko mogućnosti: ponovna pojava tumora ili limfnog čvora (recidiv) ili pojava samo ožiljnog tkiva koja je potpuno benigna (na primer zbog zaostalog konca i tome slično). Najbolje je da se promena ukloni i posalje na ph pregled čime će se ukloniti sve dileme.
      Pozdrav ass dr med sc Dragan Milić