Postovani doktore, Imam problem sa bolom na desnoj preponi. Kada duze hodam ili duze stojim, osetim taj bol i ne mogu da se oslanjam na nogu niti da je savijem i onda moram neko vreme da sedim ili lezim da bi prosao. Sada imam 21 god, a u detinjstvu sam imala ceste bolove u stomaku i lekari su mi rekli da je u pitanju slepo crevo. Interesuje me da li je i sada slepo crevo ili mozda neki ginekoloski problem?

    Odgovoreno: 08. 02. 2008.
    •   Sigurno nije u pitanju slepo crevo niti ginekolosko oboljenje. Posto se bol javlja samo pri hodu ili duzem stajanju najverovatnije je rec o sindromu bolne prepone koji se javlja iz vise razloga. Moguca je i pojava preponske kile. U svakom slucaju javite se na pregled hirurgu koji ce postaviti dujagnozu.